AKTUALITY MLÁDEŽ

Futbal vie byť výsledkami krutý, tvrdí Dušan Tóth

Foto: Marek Čecho | Text pod foto: Iste by bolo zaujímavé dozvedieť sa výsledky ankety na tému načrtnutú v príspevku, ak by na ňu dávali odpovede nie funkcionári, ani futbaloví rozhodcovia, ale predovšetkým samotní futbalisti, ktorých hru preveril futbal aj na medzinárodnej futbalovej scéne. Aj títo bývalí spoluhráči by iste veľa naznačili svojimi odpoveďami. Na snímke sprava do ľava vidíme: Mareka Hollého, Tomáša Medveďa, Petra Holeca a Dušana Tótha. Možno práve v debate aj o tejto téme…

Dušan Tóth je skúsený futbalový matador. S touto hrou preskákal v živote veľa pekného, radostného, ale aj smutného, boľavého. Nie raz to dal najavo aj von, prostredníctvom svojich emócií.

Po majstrovskom dorasteneckom zápase I. ligy v Trnave pre internetový magazín Klub priateľov Dukla a klubovú stránku www.mfkdukla.sk povedal:

„ Ak hráči nebudú mať v hre sebavedomie, ťažko budeme získavať body, lebo herný výkon bol tentoraz z našej strany veľmi dobrý. Futbal však vie byť výsledkami aj po takej hre krutý“… nadýchol sa a viac nepovedal.

Zdalo sa nám, že možno nechcel vysloviť prognózu začínajúcu slovkom.…ak…, možno sa nechcel stať pre nikoho terčom kritiky ak by bol vyriekol, že proti MFK Dukla bola v každom zápase počas prvých troch kôl I. dorasteneckej ligy vo futbalovej sezóne 2019/2020 odpískaná „penalta“…možno nechcel zvaľovať na nikoho vinu, že ak by na našich trávnikoch, kde sa hrá I. dorastenecká liga neboli vedľa seba v určitej  nie veľkej vzdialenosti 2 postranné čiary ako tomu bolo v zápase Trnava – MFK Dukla, nemusel byť ani pokutový kop o ktorom tréner Dušan Tóth hovoriť odmietol. Nakoniec ak všetci budeme mlčať a nekonfrontovať veci, ktoré sú v zápasoch problematické aj v I. dorasteneckej lige, sotva posunieme kvalitu futbalu, aj toho mládežníckeho, na vyššiu úroveň?!

Čo tak zaviesť napríklad na Futbalnete spomalené záznamy z kritizovaných a hlavne kritických momentov trebárs I. dorasteneckej ligy, na vyznačenie ktorých by mali po zápase kapitáni družstiev  resp. ich tréneri právo?… Viac očí viac vidí, viac prebrané boľavé miesta viac predpokladov na zvýšenie objektívnosti každého rozhodcovského výkonu, možno i viac verejných pochvál na ich adresu a kritík smerom k trénerom a ich zverencom? Čo vy na to?

 Pre doplnenie Trnava zvíťazila nad nováčikom I. dorasteneckej ligy MFK Dukla Banská Bystrica 27. augusta 1:0 gólom z pokutového kopu.

Ak by, vraj, nebolo na hracej ploche viac vyznačených…nie, nie, nie, nebudem sa opakovať. Ak by bolo viac analytických rozhovorov a viac verejnej futbalovej komunikácie o problémových veciach v slovenskom futbale, možno by v ňom bolo aj viac slušnosti či výstižných, slušne vyslovených slov.