List futbalistom i priaznivcom MFK Dukla, všetkým, ktorí milujú futbal, z Dolného Pialu

Foto: Samo Telúch | Text pod foto: FAN klub Dukly bol aj na zápase MFK Dukla – Slavoj Trebišov živý, fair – play povzbudzoval, bavil sa, tešil spolu s ostatnými zo zaslúžilého víťazstva.

„Keď som z Dolného Pialu, dedinky neďaleko známeho termálneho kúpaliska Podhájska, išiel na prvý majstrovský futbalový zápas II. ligy medzi KCF Komárnom a FC Petržalkou, ktorý vyhrali domáci 2:0 netušil som, že svoju návštevu v Komárne zopakujem aj zásluhou zápasu KCF Komárno – MFK Dukla, ktorý skončil bezgólovou remízou. Boli to zaujímavé majstrovské súboje minuloročnej futbalovej jesene pred peknou diváckou kulisou. Teraz, na Veľký piatok som bol na druholigový futbal na banskobystrických Štiavničkách. Zápas a jeho atmosféra ma znovu potešili. Od Trebišova som očakával , síce, kvalitnejší výkon, ale každý hrá iba to, čo mu súper dovolí. MFK Dukla nedovolila Trebišovu herne veľa. Hrala najmä v II, polčase parádny futbal, kde bol veľkou prekážkou pre konštruktívnu hru MFK Dukla viac zlý terén ako výkon súpera. Obdivoval som hráčov MFK Dukla ako na ňom dokázali kombinovať, hrať útočne a baviť tiež krásnu a zaujímavú divácku kulisu. Už pred zápasom som povedal v kruhu fanúšikov, že MFK Dukla má isto jedno tohoročné prvenstvo v tejto vyrovnanej súťaži – robí pre priaznivcov futbalu obsahom i grafikou, podľa mojej mienky, najlepší predzápasový futbalový magazín! Škola a príklad aj pre prvoligové kluby!

Veľmi kvalitné fotografie obsah  ešte viac šperkujú. A MFK Dukla, zdá sa mi, konsoliduje svoje cesty k tomu, aby sa po nich vrátila tam, kde podľa mňa futbal Dukly, v meste pod Urpínom, patrí. Skvelí boli aj diváci. Hlásateľ dal vedieť, že nás prišlo na zápas vyše tisíc. Vôbec neľutujem, že som meral do Banskej Bystrice cestu z Pialu. Užíval som si aj skvelé povzbudzovanie fanúšikov za bránou, do ktorej dával v II. polčase góly ich miláčik, hráč s číslom 17, Polievka. Ale tí diváci povzbudzovali všetkých, ktorí boli oblečení do červenej farby. Farbisto potom prifarbili dymovnicami aj priestor, v ktorom stáli, lebo vietor, ktorý bol pomerne silný, fúkal ten dym práve na nich.

So svojimi vernými fanúšikmi sa po zápase pozdravil aj Milna Nikolič, predtým hráč Dukly Banská Bystrica, tentoraz hráč Slavoja Trebišov.

Zahmlil ich tváre i živú, slušnú zábavu. Potom sa im prišli poďakovať samotní hráči. Dokonca som si všimol, že jeden z nich mal oblečený modro, žlté farby Trebišova! Keď som cestoval do Pialu, rozmýšľal som ako povedať všetkým: Je dobré, že futbal, aj ten seniorsky aj ten mládežnícky, zásluhou MFK Dukla žije! Nuž, čo? Možno prídem aj na Bardejov. Povzbudiť aj mne sympatickú Dukličku i zabaviť sa. Dozvedel som sa o internetovom časopise s nadpisom Klub priateľov Dukly. Píšem všetkým, ktorí tam patria i nepatria. Dúfam, že mi to tam uverejnia. Cítim sa byť jedným z tých verných futbalu i mužstvu s logom Dukly. Ľudia v nej už v minulosti urobili pre slovenský futbal veľa. A páči sa mi, že sa MFK Dukla aj mediálne stará o futbalové deti a mládež. Len tak ďalej, MFK Dukla!“

Váš priaznivec Štefan Barcík

Neuveriteľné! V dnešnú Veľkonočnú nedeľu sme do redakcie www.klubpriatelovdukla.sk dostali aj priloženú fotografiu, ktorú prikladáme k textu. Zaslal nám ju pán Václav Krejčí z Krupiny s textom: „Ak nám na futbal nedovolí ísť priamo na štadión choroba, pomôžeme si televíznou obrazovkou. Vyzdobíme televízne okolie klubovými farbami MFK Dukla a tak sledujeme zápas z internetu. V tomto prípade priamo zo Žiaru nad Hronom.“

A toto je skvelý futbalový pomocník v prípade, že niektorý z členov rodiny Václava Krejčího, ktorá býva v Krupine, nemôže zo zdravotných dôvodov na zápas. Mimochodom, ide o otecka brankára MFK Dukla, ktorý možno v Žiari nad Hronom chýbal pre chorobu na svojom prvom majstrovskom zápase v skupine verných fanúšikov. Keď túto fotografiu urobil, aby synovi dokumentoval, že s mužstvom MFK Dukla počas dôležitého „majstráku“ žil, bežala podľa obrazovej snímky piata minúta zápasu FK Pohronie – MFK Dukla…

Srdce fanúšika má úžasnú vynaliezavosť i fanúšikovské podoby. O tom svojom adresoval dôkazy prostredníctvom internetu členovi masmediálneho úseku MFK Dukla, známemu športovému reportérovi a desaťročia futbalovému hlásateľovi na banskobystrických Štiavničkách, PhDr. Jozefovi Ivanovi, CSc. Fanúšik a člen Fan klubu banskobystrickej Dukly, Michal Jasenčák. Pre čitateľov Klubu priateľov Dukly z jeho príspevku pre Góól, ktorý vyjde aj pred zápasom s MŠK Bardejov vyberáme:

„Po fantastickom výsledku na pôde lídra druhej ligy sme boli poriadne nažhavení na domáci zápas s trebišovským Slavojom , ktorého dres oblieka aj Milan Nikolič, bývalý hráč Dukly s vrúcnym vzťahom k nášmu klubu a fanúšikom. Dukla, favorit zápasu, mala od začiatku zápasu ťahať za dlhší koniec, avšak hostia sa, ako to už býva na Štiavničkách  zvykom, ujímajú vedenia. Našťastie sa nám darí ešte v prvom polčase vyrovnať gólom do šatne, čo je pred druhým polčasom, keď budeme  útočiť v smere vetra pod sektor domácich fanatikov, veľmi sľubná východisková pozícia. Naše očakávania sa napĺňajú a Duklička po excelentnom druhom polčase poráža súpera rozdielom triedy. Radosť  fanúšikov aj hráčov z obratu v zápase je obrovská .  Tešíme sa s našimi  hrdinami ešte hodnú chvíľu po skončení zápasu. Pozdraviť nás prichádza aj hráč Slavoja  Milan Nikolič, ktorému venujeme tričko s motívom našej fanúšikovskej skupiny. Z Dukly sa stáva na jar nedobytná bašta, ktorej sa  opäť darí bodovať naplno. Ďakujem našim chlapcom za odhodlané  výkony v našich farbách a prajem im, aby šnúru neporaziteľnosti potiahli až do konca sezóny. Hybaj Dukla do toho !“

A tak, vlastne ani nechtiac, riešime nezistené, ale napísané pánom Štefanom Barcíkom., v jeho liste. Tým pre neho i ďalších na zápase prítomných, ktorý sa zdravil s diváckou kulisou bol futbalista Milan Nikolič, bývalý hráč Dukly Banská Bystrica. Ako dôkaz prikladáme aj fotografiu a všetkým trom za ich milé, úprimné a svojské príspevky veľmi pekne ďakujeme!