A MUŽSTVO AKTUALITY MLÁDEŽ

Zimná príprava pokračuje, MFK Dukla registrovala počas víkendu víťazstvá

Foto: Roman Reptiš | Text pod foto: Veľkou devízou hry Richarda Reptiša je okrem dobrého plnenia obranných úloh a rozohrávok v útočnej fáze aj jeho streľba . Časť z toho sa dá vydedukovať aj z tejto snímky zo zápasu ligových dorastencov MFK Dukla U17 v prípravnom zápase proti mužom Slovenskej Ľupče.

Futbalový priaznivec MFK Dukla pozná predsezónne zamerania v klube MFK Dukla. Mnohé bolo priblížené v rozhovore s generálnym manažérom Milanom Smädom tak na portáli www.mfkdukla.sk ako aj v tomto internetovom magazíne Klubu priateľov Dukla.

Do archívu z tohoročnej zimnej prípravy pribudli po prvom februárovom víkende dve víťazstvá pre MFK Dukla. V sobotu 1. februára 2020 vyskúšal vedúci celok II. ligy, MFK Dukla Banská Bystrica futbalový trávnik  ligovej Nitry a v priateľskom stretnutí dobrej futbalovej úrovne zvíťazil nad  tamojším prvoligistom 5:1, keď 3 góly dával po štandardných situáciách Prikryl, po jednom pridali Vujoševič z pokutového kopu a Laksík.

Takto dokázali prenikať chlapci v červených dresoch MFK Dukla stredom poľa cez, síce, starších, ale futbalovo menej vyzretejších protihráčov Slovenskej Ľupče vekovo mladí chlapci MFK Dukla. Na zábere vidíme ako sa snaží preniknúť pavučinami obranných aktivít hráčov Slovenskej Ľupče Stano Berky.

Generálny manažér MFK Dukla, pán Milan Smädo pre našich čitateľov povedal:

„Aj keď išlo o zápas prípravný, jeho priebeh ponúkol asi 200 divákom zaujímavý futbal. Domáci tím vedú známe tváre aj z banskobystrického futbalu , tréneri Nemec s Venglarčíkom a kondičným trénerom Okálom, v našom drese nastúpili  dve, verme, skutočné posily pre náročnú jar – Vujoševič a Nosko. Hráčom MFK Dukla futbal v tomto zápase veľmi chutil, predviedli kvalitnú hru a zápas bol iste pre trénerov vhodnou príležitosťou dostávať odpočty zimnej prípravy a hráčskej sily svojich zverencov na jednotlivých postoch. Divák postrehol, že predstavy vedenia v MFK Dukla realizujeme priebežne, za výkony a kvalitu hry v jednotlivých kolektívoch sú zodpovedné trénerské dvojice či trojice, teda v prípade „A“ mužstva dospelých Stanislav Varga a Štefan Rusnák.“

Zaujímavé prípravné stretnutie odohrali prvoligoví dorastenci U17 v dresoch MFK Dukly proti mužom zo Slovenskej Ľupče. V zápase zvíťazili 6:0, ale tréner Ľubomír Faktor nebol úplne spokojný. Pre médiá, ktoré sa zaujímali o priebeh tohto zápasu, ponúkol toto svoje videnie zápasu i hry svojich zverencov:

„Pokiaľ muži vedúceho celku okresnej ligy a horúci ašpiranti na postup do V. ligy vládali, hrali s našimi chlapcami pomerne vyrovnanú partiu. Už v prvom polčase sme mali viaceré dobré strelecké príležitosti dať gól, ale pozahadzovali sme ich. Pre toto stretnutie som nominoval 15 členný hráčsky káder, chlapcom z východu republiky, ktorí obliekajú dresy MFK Dukla – Kandalovi, Čapovi a Leščinskému som dal z dôvodu prázdnin víkendové voľno. Milrád a Jackuliak majú zdravotné problémy, teda rehabilitovali a tí ktorí hrali, ukázali progres, ale nie taký aby som mohol byť s ich výkonom úplne spokojný. Niečo som naznačil, čo nás pri tomto kolektíve neteší, niečo si nechávame s kolegom Oravcom na tréningovú prípravu a pre komunikáciu s jednotlivcami. Najbližšiu nedeľu hráme v Nitre s Karvinou, stále sa pripravujeme so širokým kádrom, z ktorého hľadáme optimálnu zostavu.“

V nedeľu 2. februára postavili proti Slovenskej Ľupči tréneri Faktor – Oravec do I. polčasu tento kolektív: Chládek – Medveď, Lukáč, P.Reptiš, Penov – Sihelský, R. Reptiš, Berky, Tatár – Švantner, Horváth.

V II. polčase dostali príležitosť Patrnčiak, Skučka, Maďar a Poliak.

MFK  Dukla U19 plánovaný zápas s L. Hrádkom v Liptovskom Mikuláši nehrala. O situácii v tomto kolektíve prinesieme obšírnejší rozhovor s trénerom Mariánom Strelcom  v najbližších dňoch.