AKTUALITY

Zimná príprava MFK Dukly s extraligistami

Foto: Samo Telúch | Text pod foto: Futbalová jar sa blíži. MFK Dukla začal svoju prípravu už 8. januára. Druhá najvyššia futbalová súťaž v Slovenskej republike bude pre mužstvo spod Urpína veľmi ťažká. Tréner  Stanislav Varga hľadá so svojimi asistentmi Štefanom Rusnákom a Norbertom Juračkom optimálnu zostavu, v ktorej futbalový divák túžobne čaká, že práve kapitán mužstva Saša Savič bude jednou zo základných opôr bojov o dôležité body.

Po nedávnej prehre v prípravnom zápase na umelej tráve v Podbrezovej, ktorá sa prakticky zrodila za štvrť hodiny hry, kedy MFK Dukla dostala lacné góly, pokračovala zápasová šnúra prípravných stretnutí na blížiacu sa náročnú jar na Záhorí. Extraligová Senica bola pre mužstvo spod Urpína ďalším súperom zo slovenských prvoligistov, lebo ďalší ešte čakajú. Sú medzi nimi Vion Zlaté Moravce i Zemplín Michalovce. Zaujímavý náročný zápasový vstup do prípravy. Stretnutie v Senici okomentoval vedúci nášho mužstva Ivan Šimko takto:

FK Senica – MFK Dukla Banská Bystrica 2:2 (2:0)

Góly Dukly: 57. Prikryl, 66. Galič

Zostava MFK Dukla

1.polčas:

Krejčí – Starší, Straka, Kupčík, Savić – Malík, Snitka, Vajda (37.Môcik), Polievka – Galić – Klačan (36. Migaľa)

2.polčas:

Ďurčo – Kolláti, Gaško, Prikryl, Daniel – Malík, Tóth V., Migaľa, Gregáň – Môcik – Galić (83. Starší

Domáci boli od 1.minúty aktívnejší, boli takmer vždy skôr pri lopte a zdobil ich obdivuhodný dôraz, vďaka ktorému boli úspešnejší v osobných súbojoch. Už v štvrtej minúte Azankpo ohrozil našu bránu, keď hlavičkoval do náručia Krejčího. V 12-tej minúte rýchlostne dobre vybavený a na ľavej strane hrajúci Asmah odcentroval po zemi, Krejčí jeho center nezachytil a Kwaku Bonsu nemal problém skórovať do odkrytej brány. V 19-tej minúte sme prejavili aktivitu vďaka Polievkovi. Ten z ľavej strany centrom hľadal hlavu Malíka, no ten bol dôsledne strážený domácim stopérom. Ďalšia vážnejšia šanca prišla až v 35.minúte a vyznamenal sa pri nej Krejčí, keď sa naňho rútil osamotený Azankpo no loptu napálil len do dobre vybiehajúceho gólmana. Prvú strelu na bránu sme z našej strany zaznamenali až v 40.minúte, keď Polievka z 25 metrov vyskúšal pozornosť brankára. Jeho strele razancia nechýbala, skôr presnosť. Aktívny Azankpo sa v 44.minúte dočkal gólu. Náš stopér Straka, pravidelne hrajúci za starší dorast, neposlúchol Krejčího, ktorý mu kričal aby mu centrovanú loptu prenechal a loptu pri odkope trafil tak smolne, že sa dostala k nikým nestráženému Azankpovi a ten opäť do odkrytej brány zvýšil na 2:0.

V druhom dejstve sme už boli oveľa aktívnejší, presnejší a rýchlejší. Za našu aktivitu nám bol odmenou gól v 57.minúte. Malík zahrával rohový kop, našiel ním Prikryla a ten hlavou znížil na 2:1.

Vyrovnať sme mohli o 9 minút neskôr a opäť po rohovom kope. Zvnútra pokutového územia strieľal Viktor Tóth, k zblokovanej strele sa dostal Migaľa a strelou z otočky len tesne minul pravý horný roh domácej brány. Dlho sa nič vážnejšie nedialo, až pokým neprišla 82.minúta. Oto Malík centroval z ľavej strany úplne presne na nabiehajúceho Galića, ktorý hlavou najskôr opečiatkoval brvno, aby následne opäť hlavou prekonal domáceho gólmana a vyrovnal tak na 2:2. V závere stretnutia mali domáci sériu rohových kopov, no Ďurčovu bránu aj vďaka dobre pracujúcej obrane neohrozili. Za zmienku stojí, že na domácej strane nebol v prvom polčase ani jeden Slovák, v druhom polčase nastúpili štyria.

V poradí tretie prípravné stretnutie odohráme v sobotu 19.01.2019 o 12:30 v Zlatých Moravciach proti domácemu FC ViOn.