AKTUALITY MLÁDEŽ

V sobotu ostrý štart s majstrom na Slovane

Foto: Roman Reptiš | Text pod foto: Richard Reptiš zvádzal spolu s osttatnými svojimi spoluhráčmi na ihrisku v Hubovej pri Ružomberku v prípravno zápase s MFK Ružomberok veľmi zaujímavé súboje. Veľa raz z nich vyšiel víťazne. Na snímke sa snaží držať loptu pod svojou kontrolou hráč Ružomberka Adrián Melich.

Generálka na sobotňajší štart v I. dorasteneckej lige sa mladým chlapcom MFK Dukla v Ružomberku ani výsledkovo, ale ani herne nevydarila. Tréner ligových dorastencov MFK Dukla U19 Dušan Tóth po včerajšej prehre so šiestym družstvom prvoligovej tabuľky v Ružomberku povedal.

„Domáci kolektív bol po všetkých stránkach lepším celkom, my sme síce ešte skúšali určité variácie v systéme hry i samotnom zložení nášho celku, ale prvoligoví dorastenci MFK Ružomberok v kategórii U19 boli v tomto prípravnom zápase lepším družstvom a zaslúžene vyhrali. V sobotu 17. augusta nás čaká majster republiky, ale v I. dorasteneckej lige má každý z kolektívov svoju hernú i hráčsku kvalitu. Bude to štart skutočne ostrý. Každý zápas je však iný.“

Dorastenci v kategórii U17, ktorých vedie v MFK Dukla Banská Bystrica Ľubomír Faktor, mimochodom ako aktívny hráč „A“ mužstva získal práve so Slovanom Bratislava 3 tituly majstra Slovenskej republiky hrali tiež v sobotu 10. augusta prípravný zápas so svojimi rovesníkmi z MFK Ružomberok. O tomto stretnutí Ľubomír Faktor povedal:

„Bolo vidieť, že domáci boli futbalovo vyspelejším kolektívom. Chlapci z Ružomberka hrajú spolu oveľa dlhšie, na hracej ploche o sebe dobre vedeli, naši však veľmi statočne bojovali a svoje chcenie pretavili do konečného víťazstva, keď naše góly vsietili Sihelský, Leštinský a Flaška. My však spolu s kategóriou U16 v sobotu hrať nebudeme, lebo náš súper má v tejto vekovej kategórii viacerých reprezentantov a tí sa pripravujú na svoje reprezentačné štarty, takže premiéru v I. lige absolvujeme o týždeň neskôr.“ Ako nás informoval jeden z dvojice trénerov MFK Dukla U16, Peter rebek, táto kategória odohrala svoj prípravný zápas v sobotu s chlapcami U17 v Detve, ktorých porazila hladko 6:0- Práve o tomto kolektíve sa bude môcť čitateľ dozvedieť viac na stránkach Klubu priateľov Dukly už v najbližších dňoch.