MÉDIÁ STALO SA

Naše vinše k Vianociam 2022 z dielne Klubu priateľov Dukly a Športlandie.sk

Foto: pixabay | Text pod foto: O vinšoch, hviezdach a hviezdičkách na rozhraní rokov v internetovom magazíne Klub priateľov Dukly trochu netradične…

Mať rád ľudí a milovať ich úprimne aj prostredníctvom športu, to nie je len písať nekrológy už nežijúcich hviezd a statočných ľudských charakterov!  To  nie je len chodiť na pohreby tvorcov  dejín statočných osobností. To zďaleka nie sú len oslavy aj tých najfamóznejších víťazstiev špičkových športovcov sveta či našich detičiek zo školského športu.

Na  to všetko, podľa našich skromných názorov, existuje  celé tajomstvo vlastných charakterov ľudí  každodenných životov.

Tam niekde začína pravdivý postoj k slobode. K slobode a zdraviu pre všeobecné ľudské dobro.

Keďže si aj v Klube priateľov Dukly dokážeme vážiť hodnoty každého života aj v čase Vianoc, rovnako obsah tých najkrajších vinšov, pridávame sa k úprimným vinšovníkom tohto obdobia.

Možno, trochu s rešpektom a väčšous náročnosťou  k ľudskej dôstojnosti i dôstojnosti fair – play  víťazstiev. Nie len v športe.

Dôvodom  nášho skromné vinša je  nedegradovať silu a potrebu športu už počínajúc časom Vianoc! Nevťahovať  do jeho potreby do „pohrebných miestností“ zásluhou sily podaktorých funkcionárskych osobností!

Úprimný vinš  z internetového magazínu Klub priateľov Dukly nechce byť, totiž, vôbec o nekrológoch. Dosť sme ich napísali a o tých najslávnejších osobnostiach, dosť sme zažili smútku.

Naopak, každému počas Vianoc i celého roku 2023 prajeme úprimné slová radosti, pravdy, sily vlastnej slobody pre každého a pozitívnych prínosov adresnosti aj pre bežné životy našich motivátorov športu,  prvých adeptov športových aktivít  už v školských laviciach.

Nemáme ambície súťažiť ani na tomto úseku s bohatými marketingovými agentúrami. Ale všetkým vinšujeme pravdivé odpočty reality sľubov pre ľudské zdravie.

Zdravie, slobodu, pokoj radosť si dovoľujeme  zavinšovať  každej rodine, každému klubu športu i jednotlivcom nie len v čase Vianoc, ale aj pri iných vážnych a vzácnych spoločenských udalostiach blížiaceho sa roka 2023

Súčasťou vinša sú však pri všetkej úcte k spomínaným oslavám aj slová a skúsenosti múdrejších, než ich nosíme my, ako vinšujúci, v sebe.

Čo, Vy, napríklad na ta ý názor prostredníctvom nášho príhovoru na rozhraní rokov?

Múdry má oči v svojej hlave, blázon chodí v tme; a poznal som, že oboch čaká rovnaký koniec“ Isto, ani pre mnohých z Vás nič nové a sväté pod slnkom sveta.

Preto ešte prikladáme aj nevšedné prekvapenie. Zo zadnej strany športovej fotografie, ktorú sotva niekto s vlastnoručnými podpismi má zo slávneho Slovana Bratislava vo vlastnej zbierke.

A záver vinša? Tiež netradičný.

Stačí klinúť iba na priložený link: https://duklasport.sk/maradona-mi-raz-povedal-ze-sa-staral-o-seba-a-vazil-si-takych-istych-ludi-ale/