A MUŽSTVO AKTUALITY MLÁDEŽ

Miladin Vujoševič trénuje s MFK Dukla

Foto: archív magazínu Športlandia.sk | Text pod foto: Keď sme sa Jozefa Kandalu (druhý zľava) opýtali ako mu chutí začiatok tohoročnej zimnej prípravy a čím sa líši od tej počas jeho letného pobytu v kempe slávneho Ajaxu Amsterdam, odkiaľ sú aj naše archívne zábery zásluhou našich spolupracovníkov, povedal: „ Nie je mojou úlohou porovnávať. Chcem sa stále futbalovo zlepšovať. Futbal nesmierne milujem a dres MFK Dukla si vážim. Budem sa snažiť trénovať aj individuálne, lebo učiť sa nepokladám za žiadnu hanbu.“

Ešte na jeseň dal v zápase MFK Dukla – FK Dubnica 3:3 dva góly do siete MFK Dukla, v pondelok 13. januára toho roku sa objavil spolu s ďalšími hráčmi vedúceho mužstva II. ligy na otváracom tréningu  reprezentantov spod Urpína.

Miladin Vujoševič, Čiernohorec, známy ako úspešný strelec slovenských druholigových trávnikov. Pravdivosť tejto informácie nám potvrdil generálny manažér MFK Dukla, pán Milan Smädo.

Je to najväčšie sústo januárového futbalového diania v MFK Dukla? Znela naša otázka pre pána Smäda. Tu je jeho odpoveď:

„Miladin, ktorý nám dával góly v ťaháku záveru jesene v drese Dubnice s našimi chlapcami začal skutočne trénovať. Je to jedna zo zaujímavých informácií, ale prestup Vujoševiča z Dubnice nie je zatiaľ zrealizovaný. V januári však v MFK Dukla riešime aj ďalšie veľmi podstatné otázky. Rozbeh rekonštrukcie futbalových hracích plôch i sociálnych zariadení v Radvani a skvalitňovanie kádrov ligových dorasteneckých družstiev. Témy aktuálne, na osobitný rozhovor“.

Keď pán Smädo prisľúbil, že nám v budúcom týždni k všetkému povie omnoho viac, rozhodli sme sa zatiaľ okomentovať prípravu dorastu MFK Dukla U19 proti mužom treťoligových Rakytoviec slovami trénera Daniela Valacha po ich prípravnom súboji na umelej tráve vo Zvolene pri umelom osvetlení. Do telefónu nám povedal okrem iného toto:

„Polčas bol nerozhodný. Každé z kolektívov dalo po góle. Súboj ukázal, že čo máme vyriešené a čo nás naďalej v zostave trápi. S našim družstvom netrénuju nemocní hráči, príležitosť dávame aj mladším futbalistom z našej futbalovej dielne. Tentoraz dostali ukázať svoje futbalové hráčske prednosti popri dvoch novicoch z iných klubov. Išlo o chlapcov z našej sedemnástky. Oveľa múdrejší , čo sa týka výberu talentov pre naše družstvo, možno budeme po 18. januári, kedy na Užhorodskej v Košiciach odohráme ďalší prípravný zápas s kolektívom dorastencov U19 FC Košice. Tí hrajú v II. dorasteneckej lige. Ťažko je teraz ešte hovoriť o konkrétnych menách, lebo stále hľadáme rozdielových hráčov do družstva MFK Dukla, ktorí by mohli byť skutočnými posilami v dôležitých majstrovských súbojoch o záchranu. S trénerským kolegom Mriánom Strelcom máme svoje predstavy o náročnosti a spôsobe prípravy tak, aby naše družstvo naštartovalo záchranu v optimálnom zložení a s kvalitnejšou hrou ako tomu bolo na jeseň.“

Podobný zámer majú aj mladí futbalisti MFK Dukla U17, ktorých vedie trénerská dvojica Ľubomír Faktor – Ján Oravec. Aj mladší dorastenci majú za sebou niekoľko tréningov v rozbehnutej zimnej príprave a 15. januára odohrali tiež prípravný zápas, ale na umelej tráve s družstvom druholigových dorastencov Vionu Zlatých Moraviec. V základnej zostave Balco – Penov, Lukáč,R.Reptiš, Milrád – Tatár, Kandala, Maďar – Slučka, Berky, Hudáček sa neobjavili podaktorí hráči zo základného kádra jesene. Niektorí z dôvodu, že odohrali 11. januára toho roku modelovaný zápas v dresoch dorastencov U19, alebo takú príležitosť dostali proti mužom Rakytoviec v spomenutú stredu. Išlo o hráčov P. Reptiša, A.Poliaka, O.Patrnčiaka, J. Medveďa. Ch. Chládeka či S. Sihelského.

V zostave U17 sa postupne proti Vionu Z. Moravce dostávali na hraciu plochu aj brankár Čapo a hráči v poli Jackuliak, Černák,Švantner, Leštinský a Jurík.

Dorastenci MFK Dukla U17 vyhrali 4:0 po polčase 1:0, keď hlavne prvý gól v sieti Vionu padol po skvelej individuálnej akcii Jozefa Kandalu. Tréner Ľubomír Faktor celú akciu popísal pre našich čitateľov takto:

„Jožko pri priamom kope súpera vypĺňal priestor v brániacej zóne na našej šestnástke. Dobre čítal hru, zmocnil sa na jej hranici lopty a masopustovským slalomom pomedzi súperových hráčov sa dostal až pred bránu súpera odkiaľ dal náš prvý gól, Príležitosť sme pri neúčasti našich viacerých hráčov dali napríklad Gabovi Hudáčkovi, ktorý prišiel do nášho kolektívu z Popradu, ale i chlapcom, ktorí toho na jeseň v dresoch U17 veľa nenahrali. Sme na začiatku náročnej prípravy, preto niektoré dobre odohrané a zrežírované momenty našimi hráčmi potešili, iné ukázali hráčom i nám, že čomu sa musíme venovať. Nie je toho málo. V príprave budeme hrať zápasy s dospelými, ale i dorasteneckými futbalovými kolektívami. Najbližšie odohráme priateľské stretnutie v stredu proti mužom Slovenskej Ľupče“.

Príprava štatisticky: Rakytovce (muži III. liga) – MFK Dukla U19 prvoligový dorast 4:1(1:1) a FC Vion Zlaté Moravce dorast U17 – MFK Dukla dorast U17 0:4 (0:1) Góly hostí: Švantner 2, Kandala a R. Reptiš.