A MUŽSTVO AKTUALITY

Gól v Třinci nepadol, zápas kvalitou zaujal

Foto: Samo Telúch | Text pod foto: V modrých dresoch už hrali prípravné stretnutie hráči MFK Dukla aj proti prvoligovému Vion Zlaté Moravce. Tiež v úlohe hostí. Vtedy súperovi podľahli v záverečnej desaťminútovke. Okrem toho prišli v zostave o Kollátiho, ktorý si priviezol z tvrdého súboja so súperom zlomenú nohu. Futbal vie hlavne na ťažkých terénoch niekedy skutočne veľmi bolieť. Nie náhodu sa zvykne tvrdiť, ťažko na bojisku…

Prípravné stretnutie medzi FK Fotbal Třinec a MFK Dukla Banská Bystrica odohrali mužstvá na Třineckej umelej tráve za krásneho slnečného počasia. V zostave Dukly sa po 3,5 roku objavil aj Jozef Dolný, naposledy hráč MFK Skalica. Práve Jozef Dolný bol pri prvej šanci Dukly, keď mu chýbalo len pár centimetrov, aby si prebral prihrávku od Galiča a išiel tak do sľubného zakončenia. Úmysel eliminoval brankár Třinca včasným vybehnutím. Stretnutie začalo v rýchlom tempe z oboch strán a súperi si v osobných súbojoch nič nedarovali. Preto mnohé tvrdé súboje aj boleli. Bežala 14.minúta zápasu, keď si vytvoril šancu individuálnym prienikom domáci Hapal, no Matej Starší včas jeho strelu zablokoval.

Aktívny Polievka sa v 18.minúte stretnutia rútil do samostatného úniku z ľavej strany, obrana súpera ho nedovolene zastavila a nasledoval priamy voľný kop Dolného do dobre stojaceho brankára Adamuška. Hra bola stále veľmi vyrovnaná a domáci sa dostávali do šancí hlavne centrovanými loptami. Jednu z nich z kopačky Janošíka výborne zachytil prsiami Saša Savić, oslavujúci 35.narodeniny. Najkrajšiu akciu prvého polčasu a ako sa neskôr ukázalo, tak aj zápasu, predviedol Gabriel Snitka spolu s Josipom Galičom keď si pri postrannej čiare rýchlo vymenili loptu a skúsený Snitka sa poľahky dostal za brániacich hráčov, loptu chcel odcentrovať na dobre číhajúceho Dolného, ale v poslednej chvíli zasiahol s prehľadom domáci kapitán Kušnír.

Úvod druhého dejstva mal od toho prvého, hlavne čo sa rýchlosti týka, veľmi ďaleko. Prihrávky nenachádzali z kopačiek hráčov oboch mužstiev často svojho adresáta, predsa len viac mali loptu v moci domáci  Tí  si vytvorili aj viac streleckých príležitostí  ako hostia, hrajúci toto stretnutie v modrých dresoch. Prvú vážnejšiu šancu dať gól  mali hráči Třinca, ktorí na rozdiel od hostí využili až 6-násobné striedanie a práve čerstvý Bochvaldek prudkým prízemným centrom hľadal Schwendta, ku ktorému sa lopta vďaka na dvakrát zasahujúcemu Ďurčovi nedostala.

Štvrťhodinu pred koncom stretnutia mal po rýchlom brejku otvárací gól na kopačke Reintam, no Ďurčo reflexívnym zákrokom vyboxoval loptu vedľa brány. Začala plynúť posledná desaťminútovka, keď Viktor Tóth prihral pred súperove pokutové územie Vajdovi, ten dlho nerozmýšľal a loptu vystrelil na neistého Adamušku, ktorému lopta z rúk vypadla, no nik z útočiacich hráčov nestihol včas zareagovať a túto strelu doraziť. Posledná šanca prišla po prihrávke od v rohu bojujúceho Polievku dovnútra pokutového územia na Gregáňa. Zimná posila Dukly mierila do ľavého horného rohu brány, no Adamuška strelu vyrazil na roh. A tak si futbalisti MFK Dukla pripísali v tohoročnej príprave na jarné majstrovské súboje, ďalšiu remízu. V zápase, ktorý zaujal kvalitou hry, hráčskeho nasadenia i počtom hráčov, ktorí do zápasu zasiahli. Zo strany Třinca ich bolo 18, MFK Dukla odohrala zápas s dvanástkou statočne bojujúcich i na dobrej úrovni technicky a herne vybavených. Pozoruhodný rešpekt zostrany súpera bol už predzápasový a dotýkal sa hlavne trénera MFK Dukla Stanislava Vargu, ktorého hráčsku kariéru ocenili v anglickej lige i Celtiku Glasgow moravské média aj po zápase. Nie len prostredníctvom redakcie klubovej, ale i podaktorých celoštátnych.

FK Fotbal Třinec – MFK Dukla Banská Bystrica 0:0

Zostava Dukly:
Ďurčo – Starší, Kupčík, Prikryl, Savić – Snitka, Vajda – Galić (54. Gregáň), Tóth, Polievka – Dolný

Štatistiky stretnutia: držanie lopty 56% : 44%, strely celkom 14 : 11, strely na bránu 8 : 7, rohové kopy 8 : 4.

Najbližšie prípravné stretnutie odohrá Dukla v sobotu 09.02.2019 o 11:00 s ŠKM Liptovský Hrádok na umelej tráve na Štiavničkách.