A MUŽSTVO AKTUALITY

Festival zahodených gólových šancí

Foto: Samo Telúch | Text pod foto: Pred bránou hostí zo Zvolena to vyzeralo často ako na strelnici. Futbalisti MFK Dukla sa zastreľovali tak nohami ako aj hlavou, ale pušný prach v sobotňajšom, pre futbal v nie najideálnejšom počasí, zvlhol. Netrpezlivý divák na jarnú futbalovú odvetu sa pýta: Bude sa v najbližšiu sobotu hrať, keď hokejoví „kanadskí“ organizátori súbojov pod holým nebom po slovensky, zabudli za sebou na Štiavničkách urobiť poriadok? Nechali si viac presnosti i sily futbaloví reprezentanti MFK Dukla na súboje o majstrovské body v jarnej časti? Kedy a kde sa začnú?…

Tak by sa v krátkosti dal zhodnotiť prípravný futbalový zápas v ktorom  v sobotu 2. marca toho roku na umelej tráve banskobystrických Štiavničiek nastúpili proti sebe družstvá MFK Dukla Banská Bystrica a MFK Zvolen. Úvod stretnutia a celý prvý polčas  sa niesol v znamení prevahy domácich futbalistov. Tí najmä dobrou spoluprácou Saviča s Polievkom na ľavej strane útoku  boli najväčšou hrozbou pre zvolenský kolektív. Práve ich zásluhou domáci už v 8 minúte zápasu zahrávali štvrtý rohový kop, po ktorom strelu Polievku hosťujúci brankár vyrazil. V 12 minúte sa do gólovej šance dostal  domáci Tóth, ale i  s  jeho strelou si  poradil  hosťujúci brankár Mráz.

V 16 minúte ďalekonosná strela Snitku minula pravú žrď zvolenskej brány. V 26 minúte sa prudkou strelou nad hosťujúcu bránu prezentoval Willwéber. V 30 minúte po údere lakťom do tváre Vaščáka zahrávali domáci trestný kop z 25 metrov. Prudkú Polievkovu strelu pod brvno zvolenský brankár vyrazil. Zvolenčania dobre bránili a prvý strelecký pokus na domácu bránu zaznamenali až 33 minúte, keď Hric z diaľky namieril presne do stredu domácej bránky kde stál dobre postavený brankár Krejči, ktorý jeho strelu chytil.

Z následného protiútoku Polievka centrovanou loptou našiel Tótha, ale  jeho  slabú strelu zvolenský brankár chytil. Zvolenčania kontrovali protiútokom pri ktorom Slovák našiel v domácej šestnástke dobre postaveného, Pepicha, ale jeho hlavička  išla mimo pravej žrde domácej brány. Pred koncom prvého polčasu akciu domáceho kolektívu potiahol po ľavej strane Polievka, ktorý centrovanou loptou našiel nabiehajúceho Tótha, ten trafil priamo do brankára, aby ochranca svätyne Zvolena odvrátil loptu na rohový kop.

I úvod druhého polčasu patril domácim. Strely Galiča a Polievku však išli mimo zvolenskej bránky a strelu Willwébera z diaľky zvolenský brankár chytil. V 66. minúte sa do gólovej šance dostal Polievka, ale jeho strela z vnútra šestnástky  smerovala mimo ľavej žrde hosťujúcej brány. O dve minúty na to sa do najväčšej gólovej príležitosti dostal po chybe domácej obrany a rýchlom brejku hosťujúci Hric, no ani na dvakrát sa mu nepodarilo prekonať domáceho brankára. V 72. a 73. minúte sa vyznamenal pri strelách Polievku a Krupčíka zvolenský brankár. V 77. minúte po Polievkovom centri  z pravej strany Galič hlavičkou usmernil loptu nad zvolenskú bránku. V 81. minúte sa do dobrej streleckej pozície dostal Starší, ale jeho strela z vnútra šestnástky išla mimo hosťujúcej brány. Gól na kopačke mal zvolenský Hric, ktorý v 84. minúte  v dobrej pozícii prekopol domácu bránu. A keď v 85. minúte Vajdova strela z bezprostrednej blízkosti smerovala len do zvolenského brankára a v 87. minúte Polievkovu strelu zvolenský brankár vyrazil skončilo stretnutie bezgólovou remízou. Pred 150 divákmi rozhodoval Melicher.