AKTUALITY MÉDIÁ

Aj MFK Dukla mala v kvalifikačnom súboji o postup na ME vo futbale svojho zástupcu

Foto: Samo Telúch | Text pod foto: Čo je tvorivé nasadenie? Ako sa dá vnímať fotoobjektívom a  futbalovým vedomím jedným praktickým spojením?

„Napríklad, podľa mojej mienky aj  nahromadením stoviek ak nie tisícok krásnych futbalových momentov začínajúceho mladého futbalového reprezentanta so štátnym znakom na prsiach. Možno ich nikto nikde neocení. Ale vo futbalovej duši fanúšika zostanú v zlatej skrinke futbalového krásna len jeho vlastnej osobnosti. Dajme tomu, napríklad aj v prípade hry Róberta Boženíka, ktorý je v hľadáčiku FC Janov. Práve tento mladý futbalista počas kvalifikačného zápasu, v ktorom dal znova veľmi dôležitý gól, poskytuje svoj rukopis celozápasovými momentami. Pohybom s loptou i bez nej medzi súperovými hráčmi…“ – zdôveril s myšlienkami svojho vnútra mladý Samko Telúch.

Svojho zástupcu v tohoročnom poslednom kvalifikačnom zápase o postup na ME vo futbale medzi Slovenskom a Azerbajdžanom mal aj MFK Dukla Banská Bystrica. V podobe svojho dvorného fotografa, mladého Samka Telúcha. Tento mladý, talentovaný fotoreportér, ktorý vniká do tajov futbalovej hry zásluhou pohotovosti svojho fotoobjektívu, pripravil zo spomenutého stretnutia našej seniorskej reprezentácie pre čitateľov internetového magazínu Klub priateľov Dukly špeciálnu fotoreportáž. Prinesieme ju všetkým záujemcom už počas tohto víkendu.

Ak sa chcete zoznámiť s niečím, čo sa v našich zemepisných šírkach žurnalisticky nenosí, otvorte si v sobotu 23. novembra, v deň konania Memoriálu Bohdana Benedika vo futbale mladých,  internetový magazín www.klubpriateľovdukla.sk, aby ste sa zoznámili ako vyzerá reprezentačný futbal seniorskej reprezentácie očami 16 ročného fotoreportéra, študenta strednej školy, mladého futbalistu a futsalistu. Toho istého Sama, ktorý to vo futsale skúsil s loptou aj v reprezentačnom mládežníckom výbere Slovenskej reprezentácie na hracej ploche. Svoje reportážne snímky priblíži pre futbalového labužníka okrem obrazu aj slovne. Aj tak pracuje MFK Dukla s jedným z mnohých mladých futbalových talentov. Prinajmenšom svojsky a zaujímavo.